Eşitlikçi Forum
Yerel meclis seçimlerinde sosyalistlere oy vermek için 5 gerekçe - Yazdırılabilir Sürüm

+- Eşitlikçi Forum (http://esitlikciforum.net)
+-- Forum: HaberVeriYorum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Yorum (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Konu: Yerel meclis seçimlerinde sosyalistlere oy vermek için 5 gerekçe (/showthread.php?tid=102)Yerel meclis seçimlerinde sosyalistlere oy vermek için 5 gerekçe - Erkin Özalp - 07-03-2014 18:32


Daha açık bir ifadeyle, il genel meclisi ve ilçe belediye meclisi seçimlerinde neden sosyalistlere oy vermeli?

1. Belediye başkanlığı seçimlerinde kime oy vermeyi düşünüyorsanız düşünün, yerel yöneticilerin başlarına buyruk hareket etmelerini önlemek ve gerçekten denetlenmelerini sağlamak için.

2. Yerel yönetimlerde olup bitenlerden daha kolay haberdar olabilmek, bu konuda birilerinin birtakım “tape”ler yayımlamasını beklemeye gerek duymamak için.

3. Belediye başkanlığı seçimlerinde oy vermek zorunda kaldığınız, ama aslında pek çok yanlarını beğenmediğiniz partilere bir ders vermek, onlara mahkum olmadığınızı göstermek için.

4. Emeğiyle geçinenlerin, yoksulların ve ezilenlerin çıkarlarını temsil etmeye çalışan, ama iktidara gelebileceklerini ya da belediye başkanlığı kazanabileceklerini düşünmediğiniz sosyalistlerin, yerel yönetimlerde söz sahibi olduklarında neler yapabileceklerini somut olarak görmek için.

5. Sosyalistler dışında kime oy verirseniz verin, yukarıdakiler gerçekleşemeyeceği için...