Eşitlikçi Forum

Tam Versiyon: Açık Radyo Kimin Sesi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Açık Radyo'da bu sabah (18.08.2015) yapılan programda ve daha evvel yapılan programlarda ısrarla "zalim" Esad ın "zulmünden" ve yaptiğı katliamlardan, Rejimin varil bombalarından, Rusya tarafından modernize edilerek Suriye Devletine teslim edilen jetlerden bahsedildi. Zaten şu Ruslar olmasa Esad ı pardon Esed i tahtindan indirecekti o pek sevdikleri cihatçı muhalifler. O jetlerle zalim ve cani Esad yeni katliamlar yapacağını söylüyordu pek demokrat Ömer Madra ve kankisi. Suriye iç savaşın nasıl başladığına ilişkin ortaya çıkan yeni bilgiler Suriye halklarının nasıl bir komplo ile diz çöktürülmeye çalışıldığının ortaya çıktığı bu günlerde rejim katliam yapıyor yaygarası tam bir dezenformasyon. Çok güzel programlarında yer aldığı (örnegin Ermeni Edebiyatindan Numuneler) Açık Radyo neden söz konusu Suriye oldugunda emperyalizmin fonladığı kaynaklara dayanarak bu dezenformasyona ortak olur. Oysaki bugün ki yayında varil bombaları ile bombalandıği iddia edilen yerin Irak in Sadr kentindeki Isid tarafindan yapılan bir saldırıya ait oldugu ortaya cıkmışken. Açık Radyo yalan haber yapnaya devam ediyor. Bugünde neredeyse (20.08.2015)kelimesi virgülüne ayni nefretle olmayan bir olayı olmuş göstermeye caĺışıyor. Şunu açıkça söyleyelim Duma ya yapılan saldırılar dogrudan terörist hedeflere yoneliktir. Suriye ucakları tarafından bombalandığı iddia edilen pazar yerine ait goruntüler Irak in Sadr kentinde Isid tarafindan yapilan bombali saldırıya ait. Suriye Duma da bulunan islam ordusu adlı cihatçı örgüt sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor ve kentten cıkışları engelliyor. Duma dan Sam a hedef gozetmeksizin bombalı saldırılar yapılmaya devam ediyor ve siviller ölüyor. Ancak Açik Radyo ne hikmetse bunları görmüyor ve duymuyor.
Açık Radyonun görmediklerini sıralayalım

1. Cihatçıların Halep ve Sam ı susus bıraklarını
2.Halebe bağlı Nubbul ve Zahra da cihatçı cetelerin köyleri kusattikları ve halkın direndigini, ancak katliam tehditi altinda oldugunu
3. Idlib e bağlı Fua ve Kaferya beldelerine Açik Radyonun pek sevdigi cihatçıların binlerce cehennem bombası attığını, kusatna altindaki 40 bin insan su an katliamla karsi karşıya,
4. Suriyede savaşan cihatçıların dünyanin dort bir yanından geldigini, sozde muhaliflarin en az Isid kadar tehlikeli oldugu(ornegin istebrak ve ikrime katliamı)

5. Suriyede cihatçı cetelerin Suudi monarsisi, Katar, Ürdün, Türkiye, Israi,Amerika tarafından silahlandırılip Suriye halkının üzerine saldırtıldikları)

V.s.

Liste uzatılabilir.

Şimdi bir Açık Radyo dinleyicisi olarak soruyorum. Açık Radyo Kimin Sesi?


 
Konu hakkında Medya Şafak adli sitede yayimlanan uzun bir ceviri yazısı var. Gerçekler uzerindeki örtuyü kaldırıyor desek abartı olmaz. Bu yazı ile birlikte Ömer Madra ve ekibinin kimin sesi olduğu yönündeki sorumuzun haklılığı bir kez daha ortaya cıkmış oluyor.

http://mobile.medyasafak.net/subpage.aspx?hid=1842
 
Referans URL