Eşitlikçi Forum

Tam Versiyon: Suriye'nin Fua ve Kafraya Beldelerinde Katliam Var!!!!
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Idlib, Antakyada kurulan operasyon odası aracılığıyla, Türkiye, Suud un aktif desteği sayesinde israil uşağı cihatçı çeteler tarafından ele geçirildi. Bu cihatçıların İsrailin çıkarları için varedildikleri, siyonist Israile saldirmak yerine Filistin direnişine aktif desteğini sunan Suriye'ye saldırmaları bunun en büyük kanıtıdır. Yakın gecmiste İsrail, Filistinde baslattığı saldırılarda binlerce kardeşimizi alçakça katletmisti. Bu iddianın en büyük kanıtlarından bir diğeri ise İsrailin en üst düzeyde yaptıgı açıklamalarda başta el kaideci Nusra örgütü olmak üzere cihatçiları hastanelerinde tedavi ettiğini açıklaması ve bu durumu gizlemeye dahi gerek duymamasıdır. Bunlarin yanı sıra bide Zehran Alluş varki ingiliz istihbaratının gözdesi ve suud monarşisinin adamlarindan. Bu kısa tanıtimdan sonra devam edelim. Bilindigi gibi Antakyada kurulan operasyon odasında olusturulan "Fetih Ordusu" İdlib i ele gecirdikten sonra sonra alevi katliamına baslamıştı. Kaçan halkın üzerine bomba yağdıran bu el kaide döküntüleri yüzlerce Suriyeli aleviyi de kaçırmıştı. Bugunlerde ise Ahrar'ur Şam adlı israil dostu örgüt kendisini var eden agababaları gibi Iran a karşı sunni bir ittifak kurulmasını istiyor ve ilginçtir bunu Amerika dan talep ediyor. İste bu el kaide döküntüleri Idlip in Fua ve Kaferya beldelerinde yasayan binlerce insanın üzerine cehennem bombaları olarak adlandırdıkları bombaları yagdırıyor. Dün gece yaptıkları saldırı halk milisleri tarafından püskürtülmüş olmakla birlikte binlerce insan susuz bırakılmış durumda. Bu beldelerin "Fetih Ordusu" tarafından ele geçirilmesi halinde çok büyük bir katliam gercekleseceği söyleniyor. Hakikatende hedef gözetmeksizin söz konusu beldelerde yaşayan halkın üstüne cehennem bombası yağdıran örgütün bu beldeleri ele gecirdiginde yapacaklarını tahmin etmek zor degil. Peki ne yapmalı? Kobanede ayağa kalkan Türkiye halklarını bu el kaideci ve israil usağı canilere karşı ayaga kalkmasını sağlamak. Devamında ise dunyanin dort bir yanından gelen cihatçıların ülkemizden geçisini ve Suriye yi kan gölüne ceviren bu canilere ülkemizin destek vermesini engellemek gerekiyor. Suruçta katledilen kardeşlerimize ve emperyalizme direnen ortadoğu halklarına karşı ülkemizin ilericileri bu görevi yerine getirmek zorundadır.
 

 

 

 
Fua ve Kafraya beldelerinde son 2 günde 1200 cehennem füzesi atılmış. Dünyanın dört bir yanından Suriyeye üşüştürülmüş bu katil sürüsü attıkları her bombada allahu ekber diyerek coluk cocuk demeden bu beldelerde yaşayan insanları katletmek için saldırıyor. Bu konuda gezite.org adlı sitede kapsamlı bir yazı yayımlanmış. Bu konuda kamuoyunun bilgilendirilmesi için yaygınlaştırılması okunup okutulması dileklerimle.
Suriye ve büyük insanlığın onurlu direnişi kanacak.
Siyonist Israil uşağı tekfirci el kaideci katiller yenilecek.

http://gezite.org/sessiz-ciglik-fua-ve-kafraya/

 
Cihatçı çeteler bu iki beldeye cehennem bombası yağdırmaya devam ediyor. Kobane'de haklı olarak ayağa kalkan solcularımız maalesef ve her nedense bu konuda sessiz. Özgür gündem gazetesindeki manşetle birlikte görüyoruz ki Kürt basını ve onun kuyrukçusu bir kısım sol Suriye konusunda emperyalistlerden ve Türkiye'den farklı düşünmüyor. Suriye'ye yönelik emperyalist saldırı ve cihatçıların, paralı askerlerin dünyanın dört bir yanından getirilip, eğitildiği, donatıldığı ve saldırtıldığı gerçeği görmezden geliniyor. Sanki Suriye de ki savaş Esad ın "diktatörlüğünden" kaynaklanıyor şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Akp nin bu tutumu anlaşılabilir ancak HDP ve çevresinin bu tutumu mutlak surette kınanmalıdır. Suriye'de şu an İdlip e bağlı Fua Ve Kefeyra adlı beldelerde 40 bin insan yaşıyor. Çihatcı katiller hedef gözetmeksizin bu beldelere her gün yüzlerce bomba atıyor. Su yok, gıda yok, ilaç yok. 40 bin insan dünyanın gözleri önünde katliamla burun buruna. Bu konuda Medya Şafak adlı haber sitesinde yayımlayan iki önemli makaleyi gerçeklerin daha açık bir şekilde anlaşılması adına dikkatinize sunuyorum.

http://medyasafak.net/haber/1840/fua-ve-...atmasi-alt

http://medyasafak.net/haber/1841/fua-ve-...ayan-aci-2
 
Referans URL