Eşitlikçi Forum

Tam Versiyon: AKP'NİN SILAHLANDIRDIĞI VE HER TÜRLÜ DESTEGİ VERDİĞİ KATILLERDEN YENI BIR KATLIAM
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Akp nin Suriye' ye karşı Mit eliyle yürüttügü savaş neticesinde milyonlarca insan mülteci konumuna düstü ve evlerinden oldu. Bunun yanı sıra on binlerce insan katledildi, tecavüze uğradı, kadınlar cariye olarak pazarlarda satıldı. Ülkemizi bu suçlara ortak edenlerin Yeni Osmanlıcı hayalleri Yemene kadar ulaşmış durumda. Gectigimiz günlerde Yemende Türk istihbaratina bağlı 8 kisi yakalanmıştı. Akp iktidari özellikle son on yılda ortadoguda işlenen her türlü katliam ve diğer suçların ortağıdır.

Bu konular üzerinde Haziran Dış politikada ne yapmalı başlığı altında duracağız.

Bilindiğı üzere Antakyada kurulan operasyon odası ile Suriyede meşru iktidara karşı savaşan ve yüzde 99 suriyeli dahi olmayan teröristlerden oluşan cihatçı örgutler Fetih Ordusu çatısı altında bir araya getirildi. Akabinde Türkiye nin ortağı oldugu bir ( Antakyada kurulan operasyon odası) operasyon ile İdlib Fetih ordusunun eline geçti. Fetih ordusunun liderligi ise El Kaide'nin elinde. Idlib in Fetih ordusunun eline gecmesi ile birlikte bölgede katliamlar başlamış kaçmaya çalısan halkin üzerine top atışı yapılmış ve yüzlerce insan katledilmişti. Ülkemizde de tepki çeken çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 200 Suriyelinin Cisruşşuğur yakınlarındaki İştebrak Köyünde katledilmesi Suriyede radikal dinci grupların ilk katliamı degil ve birileri sınirlarımızdan bu katil sürüsünün gecmesine izin vermeye, silahlandirmaya devam ederse bu katliamlar son olmayacak. İçimizi yakan yeni bir katliam haberi daha geldi. Failler El Nusra ve Ahraruşşam teröristleri. Yani yine Fetih ordusu tarafından yapılan bir katliam söz konusu. Katliam İdlib kırsalı Kalb Loza Köyünde gerçeklestı. En az 30 kişinin katledildiği köyden korkunç haberler geliyor. Onlarca evide yakan katil sürüsü katlettikleri insanlarin cesetlerini vahşice parçaladıkları gibi kan donduran bilgiler haber kaynakları tarafinda aktarılıyor.
Katliamın gerçeklestigi Dürzi köyü Türkiye sınırları yakınlarındaki el Summak Dağında bulunuyor. Cihatçıların köyün girişini kapatması nedeniyle şu an yardım ulaştırılamıyor.

Suriyedeki meşru hukümeti devirmek için bu kanlı savaşı başlatan Türkiye, Suudi Monarşisi, Katar, Ürdün, İsrail ve Abd çok açık ki bu katliamların suç ortağıdır. Hepsinden hesap sorulmalıdır ve hesap sormaya Türkiyenin sınırlarını cihatçılara tümüyle kapatmak, egit - donata son vermek, Türkiyenin kirli operasyonlarını durduracak önlemleri almak, Türkiyede komşu bir ülkeye karşı asker toplayan tüm kişilerin vatana ihanet ettikleri ve savaş suçu işledikleri sabit olan tüm siyasetçi ve devlet görevlilerinin yargılanmasını sağlamakla başlanabilir. Haberin detayına aşağıdaki linkten ulaşılabilirsiniz.

http://www.suriyegercekleri.com/2015/06/...atledildi/
 

Ayrıca Suriyede cihatçılar ve onları destekleyen ülkeler tarafından islenen ve soykırım olarak da kabul edebileceğimiz suçların durdurulması için başlatılan kampanyaya asağıdaki link üzerinden ulaşarak destek verebilirsiniz.

https://www.change.org/p/birle%C5%9Fmi%C...7a%C4%9Fri
 

 

 

 

 

 
Referans URL